Czas

Pogoda

Weather data OK.
Wrocław
6 °C
Weather details

Odwiedziny

Dobry Pasterz

Trwamy Kochani w tygodniu modlitw za powołanych do słuzby Bożej oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Każdy z nas pewnie spotkał się z osobami, które całe swoje życie oddały Bogu. Być może zdarzyło się nam też w mniej lub bardziej życzliwy sposób komentować ich zachowanie - czy,  zwłaszcza w luźnym gronie, krytykować księży, siostry zakonne...Tak łatwo nam to przychodzi. Często też słychac głosy, że ta forma życia jest już przestarzała i...niepotrzebna. Czy aby na pewno?

Czy zastanawiamy się nad tym, że Powołani każdego dnia spędzają długie godziny na kolanach? Wypraszają dla nas łaski, o których my dowiemy się dopiero w wieczności. Czy zastanawiamy sie nad tym ilu Powołanych pomaga potrzebującym nie licząc czasu i sił? Czy myślimy o tym ilu Powołanych rezygnuje z wolnego czasu, by spędzić go z tymi, którzy, po raz setny i tysięczny, opowiadają swoje historie życiowe? Ilu z tych Powołanych jest każdego dnia obrażanych tylko z tego powodu, bo nosi strój duchowny? Często ci, którzy obrażają - nie znają obrażanego, nie wiedzą co on czyni i ile dobra dzieje sie przez jego  codzienną i wierną służbę.

Módlmy się więcej i bardziej za tych, którzy są Powołani. Patrzmy na nich z wiarą - żywą i czystą wiarą. Od każdego z nas zależy jakich będziemy mieć kapłanów i jakie będą osoby zakonne. Módlmy sie za nich, a Pan Jezus - Dobry Pasterz - sprawi, że oni będą święci!