Zakończenie Pontyfikatu

BenedyktXVIJa, wycofawszy się, ze swoją modlitwą, będę z wami zawsze i razem pójdziemy naprzód z Panem, mając pewność: Pan zwycięża! Dziękuję!"

Benedykt XVI do duchowieństwa Rzymu, 14.02.2013 r.

My również dziękujemy Ci Ojcze Święty za osiem lat mocnego trwania przy sterach Piotrowej Łodzi. Zapewniamy o naszej wdzięczności za sercem pisane słowa, które do nas kierowałeś, za Twoje encykliki, listy i odezwy. Dziękujemy za pielgrzymkę do naszego Kraju oraz za beatyfikację Jana Pawła II.

Jesteśmy Tobie wdzięczni za każde słowo, które skierowałeś do nas w języku polskim!
Naszą wdzięczność wyrazimy w naszej pamięci modlitewnej.

"Ze swoją modlitwą będę z wami zawsze" - powiedziałeś do Polaków podczas ostatniej modlitwy Anioł Pański - ze swoja modlitwą będziemy przy Tobie Kochany Ojcze Święty.

MODLITWA O WYBÓR NOWEGO PAPIEŻA

Boże, wiekuisty Pasterzu, Ty nieustannie opiekujesz się Twoim ludem i nim kierujesz, † daj Kościołowi papieża, który będzie się Tobie podobał przez święte życie * i poprowadzi nas drogą zbawienia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez
wszystkie wieki wieków. Amen

Kolekta z Mszału rzymskiego